EN İYİ BİLGİSAYAR NASIL SEÇİLİR?

Sisteminizi yenilmeyi hatta yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorsunuz. En iyi beklentisi sizin olmalı fakat en iyisi hangisi? Yıllardır bu soru sorulur. Bu sorunun cevabı en başta işlemci seçimi ile başlar. Hangi işlemci en iyisidir diye devam edelim bizde. Zira işlemcinize baplı olarak diğer donanımlarınız da şekillenecektir.

AMD’mi, İNTEL’mi?

AMD fiyat ve performans olarak dengeyi koruyan bir işlemeci ailesidir. Satış grafiği olarak pazarda iyi bir payı vardır. Fakat ek donanım seçenekleri intel kadar geniş değildir.

İNTEL ise yüksek performansın yanında düşük performans gereksinimleri içinde işlemci üretimi yapmaktadır. Yani her türlü kullanıcıya hitap etmektedir.

En iyi bilgisayar aslında sizin işinize ve bütçenize en uygun olan bilgisayardır. Atom Bilişim olarak bizim tavsiyemiz bu. Çok fazla ödeyerek kullanmayacağınız özellikleri neden satın alasınız ki.

Ürettiğimiz bilgisayar markalarımızda buna dikkat ediyor ve müşterilerimizin fazla para ödemelerini engelleyerek ülkemizin zarar etmesini engelliyoruz.

Size soracağımız ilk soru bilgisayarınızı ne amaçla kullanacaksınız?

İş için mi?

Ne tür bir iş?

Yoksa oyun mu oynayacaksınız?

Ya da multi medya ve video izlemek için mi?

Sıra ile kararınızı vrmnize yardım edelim.

Ofis işleri ( hesap kitap işte!)

Muhasebesel işlemler için performans canavarı bir pc almanıza gerek yok.  Tavsiyemiz orta dereceli performansa sahip, onboard ekran kartlı bir cihaz işinizi rahatlıkla görecektir. Hatta biraz daha ileri gidip Atom Bilişimin özenle seçtiği ikinci el Cor duo cihazlar bile işinizi fazlası il görür. Profesyonel satış ekibimiz bu konuda sizlere tam destek vermektedir.

İş için fakat ağır iş.

İş için kullanacaksınız fakat video, resim gibi ağır datalar ile çalışıyorsunuz. O zaman almanız gereken sistem, işlemcisi ve ekran kartı tam uyumlu, ramler de tüm yükü taşıyabilecek kadar olmalıdır. Anakart seçiminiz çalışma süreleriniz ve ısınma düzeyine göre tasarlanmış olanlardan seçilmelidir. Kasa seçimi genelde pek önemsenmez fakat en az ram seçimi kadar önemlidir. İçerde oluşacak ısıyı zamanında dışarı taşıyacak ve kasa içi ısıyı yoğun çalışmalarda bile sabitleyebilecek ısı sensörleri ve fan sistemi bulunmalıdır.

Bana bir oyun canavarı lazım mı diyorsun?

Ne tür oyunlar oynuyorsun? Genelde oyuncu müşteriler en iyisi olsun derler. Fakat online oyun oynayan oyuncularda aynı istekle en iyisini istiyor. Neden daha fazla ödeyesiniz ki? Orta dereceli çift çekirdekli işlemci ve 128 bit orta dereceli bir ekran kartı fazlası ile işinizi görmenize yetecektir.

Yüksek grafik ve işlemci güçü gerektiren oyunlar için ise eğer bütçeniz de uygunsa en iyisi için Atom Bilişim size yol gösterecektir.

Ben sosyal adamım, diyorsanız!

Ram ve işlemci gücü orta düzey olan fakat HDD kapasitesi yüksek bir bilgisayar işinizi görecektir.

Eğer ekran başında fazlaca bulunuyorsanız ekranınızı göz sağlığınıza zarar vermicek teknoloji barındıran modelleri tercih edin.

Geri kalan tüm sorularınız için arkadaşlarımız size bir telefon kadar uzakta. Çekinmeyi arayın biz size destek olmak için sabırsızlanıyoruz.

Share This:

Post Author: murat demirhan

Bir Cevap Yazın